poniedziałek, 25 stycznia 2016

Kolorystyczny, wiosenny miks

Tęsknię już trochę za wiosną, więc dzisiaj przygotowałam dla Was zestaw w dość żywych kolorach:-).

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć, których główną bohaterką szyciową jest bluzka uszyta na bazie wykroju z Burdy (Bluzka 113, Burda 7/2015).

Materiał z którego powstała ma swoją krótką historię. Otóż, pierwotnie był to po prostu materiał zakupiony w sh. Potem powstała z niego spódnica maxi, następnie zrobiłam w niej długi, boczny rozporek, by na końcu przerobić ją na wspomnianą wcześniej bluzkę. No cóż, nie ma to jak długofalowy recykling:-).

Bluzeczka spodobała mi się na tyle, że z pewnością dołączy do moich bazowych bluzek i zamierzam uszyć jeszcze co najmniej jedną - w kolorze białym. Jest prosta, wygodna i można łączyć ja zarówno ze spodniami, jak i ze spódniczkami.

Zestawiłam ją z granatem, odrobiną złota, beżem oraz intensywnym różem. Zdecydowanie częściej łączę granat ze srebrem i generalnie lepiej czuję się w srebrze, ale czasem robię wyjątki. Uwielbiam również granat w połączeniu ze złotem, stąd dzisiaj pozwoliłam sobie na małe odstępstwo.

Ostatnio w głowie mam coraz więcej pomysłów połączeń kolorystycznych z granatem. W tym momencie kolor ten widzę w idealnym duecie z: bielą, czernią, srebrem, złotem, szarościami, zielenią, różem i ciemną śliwką. Moje wywody na temat granatu nie pojawiają się bez przyczyny. To zdecydowanie mój ulubiony kolor. W moim odczuciu ma w sobie niesamowitą głębię, szlachetność i klasę. 

A na koniec dzielę się z Wami moją piątkową niespodzianką, ponownie znalazłam się w Burdzie:-).

Pozdrawiam Was słonecznie.
Fot. Mąż, ja

11 komentarzy:

 1. Gratuluję publikacji w Burdzie! :) A bluzeczka bardzo mi się podba, już nie mogę się doczekać kiedy sama będę towrzyć takie cuda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale z Ciebie laska kobieto! Podobno niedawno rodziłaś?:D
  Burdy gratuluję!!! Zasłużyłaś!
  Dzisiejszy zestaw super! Moje kolorki!:))
  W turkusie bardzo Ci do twarzy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Madzia Rębowiecka: Dziękuję:-).
  Karolina | DEFINIUJĘ blog: Dzięki,trzymam kciuki abyś jak najszybciej odczuła satysfakcję i radość z uszytej przez siebie rzeczy:-).
  TARA: Dziękuję Ci pięknie. Waga już prawie przedciążowa, ale postanowiłam nieco poprawić rzeźbę i od grudnia zaprzyjaźniam się z ćwiczeniami Mel B:-). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdolna bestia ;) Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje. Jesteś bardzo twórcza :-). Bluzeczka to świetna baza dla innych ciuszków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna bluzeczka w pięknym kolorze i cudownie się łączy z granatem.Pięknie wyglądasz!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny zestaw kolorystyczny, bardzo ci pasują takie kolorki:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny zestaw kolorystyczny, bardzo ci pasują takie kolorki:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolor swietny i gratuluję publikacji w Burdzie :-)

  OdpowiedzUsuń

Odpowiedz